Prateći program

Subota, 18. lipnja
Fausta Vrančića bb; 8 sati
Izložba lutaka i lutkarske scenografije
SUNCE DJEVER I NEVA NEVIČICA
Autorice: Zdenka Bilušić, prof. likovne kulture, likovna
umjetnica, Šibenik i Ivana
Skroza, prof. likovne kulture, Vodice
Traje do 2. srpnja

Subota, 18. lipnja – 2. srpnja
Foaje HNK u Šibeniku
GRAD PJEVAJUĆIH PTICA „ABIKO“
Autori: djeca polaznici
Umjetničke škole Akiko, Japan
Četvrtak, 19. lipnja
Trg Pavla Šubića I; 19.30 sati
ZBOR CVRČAK I BALARIN
Koncert i nastup
etnoradionice

Nedjelja, 19. lipnja
Trg Ivana Gorana Kovačića; 21.30 sati
CASPER MAGIC SHOW
Ponedjeljak, 20. lipnja; 11 sati
Foaje HNK u Šibeniku
UNIMA
Sjednica upravnog odbora hrvatskog centra UNIMA

Utorak, 21. lipnja
Trg Pavla Šubića I; 20 sati
Gimnastičarski klub Dišpet, Šibenik
13. GIMNASTIČKI SHOW

Utorak, 21. lipnja
Trg Ivana Gorana Kovačića; 20 sati
VEČER LUTKARSKIH IGROKAZA ŠIBENSKIH VRTIĆA
Trajanje: 60 minuta
Uzrast: 3+

Utorak, 21. lipnja
Trg Ivana Gorana Kovačića;
21 sat
DV Matija Gubec, Zagreb
Jelena Pervan
HRKALO
Igraju: Nina Dolanjski, Nina Novosel, Ana Jurčić, Dubravka Pujić, Marija Marković, Ivana Prpić, Štefica Škrlin, Majda Kancir i Goranka Masnec
Trajanje: 45 minuta
Uzrast: 3+

Srijeda, 22. lipnja
Teniski klub Šubićevac Šibenik; 9:00 sati
FESTIVAL DJETETA 2016
Teniski turnir za djecu do 10 godina
Traje do 23. lipnja

Četvrak, 23. lipnja
Galerija sv. Krševan; 20 sati
Dječja lutkarska predstava
VILA I STARAC
Voditeljice: Nataša Jurić
Stanković, prof. hrvatskog jezika i dramska pedagoginja; Antoni Paškov, prof. likovne kulture i Andrea Cinotti,
diplomirani teolog; Šibenik
Izvode: učenici dramske
skupine OŠ Petra Krešimira IV
Trajanje: 15 minuta
Uzrast: 5+

Četvrak, 23. lipnja
Galerija sv. Krševan; 20.15 sati
Dječja lutkarska predstava
SUĐENJE MRNI I DOBRI
Voditeljica: Zdenka Bilušić, prof. likovne kulture, likovna umjetnica, Šibenik
Izvode: lutkarska družina Društva Naša djeca Šibenik
Trajanje: 15 minuta
Uzrast: 5+

Petak, 24. lipnja
Mala Loža; 19 sati
Stolnoteniski klub Šibenik
INTERAKTIVNO STOLNOTENISKO IGRALIŠTE
Prezentacija stolnog tenisa
Broj polaznika: neograničen
Uzrast: 5+

Subota, 25. lipnja
OŠ Meterize; 10 sati
Stolnoteniski klub Šibenik
MEĐUNARODNI STOLNOTENISKI TURNIR DJETETA 2016
Stolnoteniski turnir za djecu do 14. godina

Subota, 25. – 26. lipnja
Šibenska luka; 11 sati
Jedriličarski klub Val Šibenik
JEDRILIČARSKA REGATA KLASE OPTIMIST

20.-21. lipnja
Murter, Stara riva; 9 sati
MALA ŠKOLA BRODOGRADNJE
Voditelji: prof. dr. sc. Izvor
Grubišić dipl. ing.
brodogradnje; dr. sc.Vedran Slapničar, dipl. ing.
brodogradnje i Luka Mudronja, dipl. ing. brodogradnje
Uzrast: 11+
Broj polaznika: 80

27.-29. lipnja
Tvrđava sv. Mihovila; 9 sati
Compañia Katakrak
TRASTUS
Ekološka radionica
Voditelji: Peppe Canata i
Sandra Sara

27. lipnja – 1. srpnja
Ispred Studija galerije sv. Krševana (Ul. J. Barakovića)
KABARE PUPALA
Lutkarska radionica
Voditelj: Tomas Herfort
Broj polaznika: 20 djece (10 djece koji uče njemački jezik)

27. lipnja – 2. srpnja
Medicinska škola Šibenik (Ulica Ante Šupuka 31); 9 sati
RUĐEROV INTERAKTIVNI LABORATORIJ
Znanstveno-obrazovne radionice Instituta Ruđer Bošković:
Voditelji radionice: Marijana Erk, dr. sc. Kemije, Marko Košiček, dr. sc. Kemije, Marija Matković dr. sc. Kemije, Ivo Crnolatac, dr. pharm. sci. i Saša Ceci, dr. sc. Fizike, Zagreb

27. lipnja – 1. srpnja
Foaje Hrvatskog narodnog kazališta u Šibeniku; 11 sati
FESTIVALSKI RAZGOVORI
Voditelj: Jasen Boko

27. lipnja – 2. srpnja
Tehnička škola Šibenik; 9 sati
ZRAKOPLOVNA RADIONICA
Modelarsko – maketarska radionica
Voditelj radionice: Leonardo Belović, dipl. ing kemije,
Čakovec
Aasistent radionice:Tomislav Belović, državni prvak u
raketnom modelarstvu

Utorak, 28. lipnja
Tvrđava sv. Mihovila; 10 sati
Agencija za odgoj i obrazovanje
Međužupanijski stručni skup učitelja Likovne kulture
ŠIBENSKI S-LIKOVNI 950-ti ROĐENDAN
Blaga Petreski, prof., viša savjetnica za likovnu kulturu i likovnu umjetnost

Utorak, 28. lipnja
Ljetna pozornica Trg Republike Hrvatske; 22 sata
ŠIBENSKA NARODNA GLAZBA
Koncert u čast 950 godina Šibenika

29. lipnja – 1. srpnja
Klub „Azimut“, Obala Palih Omladinaca 2; 10 sati
UHVATI RITAM (Napravi bend)
Glazbena radionica
Organizator: Hrvatska glazbena unija
Voditelji: Joško Škarica, glazbenik, Šibenik i Zvonimir Bućević, glazbenik, Zagreb

30. lipnja
Trg kralja Držislava; 20 sati
MALI VRAG I PRIJATELJI: ODRASLI PJEVAJU DJECI
Petak, 1. srpnja

30. lipanj – 1. srpanj
Tehnička škola (A. Šupuka 31); 9 sati
Ministarstvo obrane RH
Simulacija leta

Petak, 1. srpnja
HNK u Šibeniku; 21 sat
KONCERT KLASIČNE GLAZBE
Gradski komorni orkestar Šibenik i orkestar srednje glazbene škole Tuzla
Dirigenti: Lejla
Mulaosmanović, prof. i Ivo Lise, prof.
Solisti:
Sarah Skopljak – klavir
Anela Arifi – flauta
Lana Plančič – violina
Nina Lucia Perina – violončelo
Program:
A. Vivaldi, J.S.Bach, C.
Stamitz, J. Sibelius, C. W. Gluck, R. Matz, L. Sorkočević
Trajanje: 75 minuta
Uzrast: 10+

2. srpanj
Trg Pavla Šubića I; 18 sati
Ministarstvo obrane RH
SIMULACIJA LETA

Subota, 2. srpnja
Šibenska luka 19:00 sati
Akro grupa Hrvatskog ratnog zrakoplovstva „Krila Oluje“
KRILA OLUJE