59. MDF – Radionički program

15. – 29. lipnja
Radio Ritam, Ulica Stjepana Radića 24 u 9:00

ZUJALICE

Dječja radijska radionica
Voditelji: Mladen Kušec, književnik i novinar, Zagreb, i Maja Bukić Kulaš, prof. fonetike i talijanskog jezika, Šibenik


 

15. – 29. lipnja
Hrvatsko novinarsko društvo, Ulica Božidara Petranovića u 19:00

NORA

Dječja novinarska radionica
Voditelj: Marko Podrug, novinar, Šibenik
Asistentica: Lana Kalebić, studentica, Šibenik


 

17. – 21. lipnja
Ulica Horacija Fortezze u 9:00

VESELA CRTA

Radionica stripa
Voditelj: Davor Šunk, grafički dizajner, i Vanda Čižmek, ilustratorica, Zagreb


 

17. – 19. lipnja
Trg Dobrić u 9:00

SUMIE

Likovna radionica
Voditeljica: Akiko Suzuki, likovna umjetnica, Japan
Asistenti: Ayano Ishida i Hanako Arai, učenici, Japan


 

17. – 21. lipnja
Ispred crkve sv. Krševana u 9:00

NE PILAJ, VIDAJ

Drvodjelska radionica
Voditelj: Branko Huđiković, stolar, Knin


 

17. – 21. lipnja
Osnovna škola Fausta Vrančića; Obala palih omladinaca (ispred biskupske palače) u 9:00

ISTRAŽIVAČI SVEMIRA

Astronomska radionica
Voditeljica: Dora Premor, mag. prim. educ., Zagreb
Asistent: Uroš Todorović Mikšaj, ing. elektrotehnike, Zagreb


 

17. – 21. lipnja
Ispred glavnog ulaza u Muzej grada Šibenika u 9:00

KAZALIŠTE POKRETA

Glumačka radionica za djecu i mlade
Voditelj: izv. prof. Alen Čelić, Umjetnička akademija u Splitu, Split


 

17. – 21. lipnja

Muzej grada Šibenika (kod topova) u 9:00

DJEČJA iglaONICA

Radionica tekstila
Voditeljica: Gracija Požar, kostimografkinja, Knin


 

17. – 21. lipnja
Trg Ivana Pavla II. u 9:00

ŽIVOTINJSKO CARSTVO KROZ TEKSTIL

Radionica tekstila
Voditeljica: Sandra Maglov, prof. njemačkog jezika, Zaprešić


 

17. – 21. lipnja
Osnovna škola Fausta Vrančića u 9:00

ZVUKOPRIČANKA

Dječja radiodrama
Voditelj: Tomislav Baran, jezikoslovac, fonetičar i radijski voditelj, Zagreb


 

17. – 21. lipnja
Atrij Muzeja grada Šibenika u 9:00

EKO DJECA

Likovna ekološka radionica
Voditelj: Denis Kraškovič, akademski kipar, Zagreb
Asistentica: Gabrijela Rukelj Krašković, akademska slikarica, Zagreb


 

17. – 21. lipnja
Ulica svetoga Krševana u 9:00

YAYINO GNIJEZDO

Radionica izrade nakita
Voditeljica: Jadranka Ivaniš, likovna i glazbena umjetnica, Zagreb
Asistentica: Jasna Rajković, prof. rehabilitacije i magistra art psihoterapije


 

17. – 19. lipnja
Ispred Nove crkve u 9:00

IGRAMO SE KAZALIŠTA

Radionica dramske improvizacije
Voditelji: Martina Trešćec Godek, prof. hrvatskog jezika i dramski pedagog, Mihael Kivač, glazbeni pedagog, i Saša Špoljarić, dipl. katehet, Koprivnica


 

17. – 21. lipnja
Obala palih omladinaca (ispred Azimuta) u 9:00

DIVINE HEALTH PROGRAM JOGE ZA DJECU

Radionica namijenjena razvoju, poticanju i očuvanju zdravlja
Voditelji: Leonardo Gospodnetić, prof. kineziologije i učitelj joge, i Sanja Sarić, dipl. ekonomistica i učiteljica joge, Šibenik


 

18. – 20. lipnja
Obala palih omladinaca (ispred Azimuta) u 9:00

SUVENIRI OD MORA

Likovna radionica
Voditeljica: Nataša Strugar, likovna umjetnica, Kotor, Crna Gora


 

17. – 21. lipnja
Studio Galerije sv. Krševana / Galerija Matija
1. grupa u 9:00
2. grupa u 10:00

KULTURNA BAŠTINA ŠIBENIKA

Likovna radionica
Voditeljica: Helena Šarić, učiteljica razredne nastave, Šibenik
Asistentica: Ivana Zorić Bilić, učiteljica razredne nastave, Šibenik


 

22. lipnja
Ulica svetog Krševana u 9:00

KREATIVNI KUTAK ZAGREBAČKOG KAZALIŠTA LUTAKA

Likovno-lutkarska radionica
Voditeljica: Iva Lipovac, lutkarska pedagoginja, Zagreb


 

24. – 28. lipnja
Ispred Nove crkve u 9:00

MALI MAJSTORI PORTRETA

Likovna radionica
Voditeljica: Marina Čorić, likovna umjetnica, Zadar
Asistent: Marko Ramljak, grafičar, Zadar


 

24. – 28. lipnja
Ulica Horacija Fortezze u 9:00

MOJA UMJETNIČKA KNJIGA

Likovna radionica
Voditelj: Giuseppe Braghiroli, ilustrator, Italija


 

24. – 28. lipnja
Ispred Turističke zajednice grada Šibenika u 9:00

IZMEĐU LICA I MASKE

Likovna radionica
Voditeljica: Monica Monachesi, ilustratorica, Italija


 

24. – 28. lipnja
Trg Dobrić
1. grupa u 9:00
2. grupa u 10:00

SLIKA, RITAM, PRIČA

Likovna radionica
Voditeljice: Snježana Osić-Sadžak i Gordana Lukačić, magistrice ranog i predškolskog odgoja, Zagreb


 

24. – 28. lipnja
Autobusni kolodvor Šibenik u 9:00

UJEDINJENA KREATIVNOST

Street-art radionica
Voditeljica: Melinda Šefčić, likovna umjetnica, Zagreb
Asistent: Ivo Kosanović, grafički dizajner, Zagreb


 

24. – 28. lipnja
Osnovna škola Fausta Vrančića u 9:00

IMRC – INCLUSIVE MOVEMENT RESEARCH COLECTIVE

Inkluzivna plesna radionica
Voditeljice: Iva Nerina Sibila, plesna umjetnica, i Helvecia Tomić, certificirana edukatorica DanceAbility metode, Zagreb


 

24. – 28. lipnja
Ispred glavnog ulaza u Muzej grada Šibenika u 9:00

KAMENOM O’ KAMEN

Kiparska radionica
Voditeljica: Ivona Biočić Mandić, akademska kiparica, Zagreb


 

24. – 28. lipnja
Tehnička škola Šibenik u 9:00

AERONAUTIČKA RADIONICA

Modelarsko-maketarska radionica
Voditelj: Leonardo Belović, ing. kemije, Čakovec


 

25. – 27. lipnja
Trg Fingac, Otok Zlarin u 9:00

UJEDINJENA KREATIVNOST

Street-art radionica
Voditeljica: Melinda Šefčić, likovna umjetnica, Zagreb
Asistent: Ivo Kosanović, grafički dizajner, Zagreb


 

26. – 28. lipnja

Atrij Muzeja grada Šibenika u 9:00

JUPI BEBA – MOJ PRVI MDF

Radionica za mame i bebe
Voditeljica: Gordana Galetić, mag. socijalne pedagogije, psihoterapeutkinja, Rijeka
Asistentica: Yvette Kalaba, psihologinja, Rijeka


 

24. – 28. lipnja
Ispred crkve sv. Krševana u 9:00

IZMIŠLJANJE PROSTORA

Arhitektonska radionica
Voditeljica: Lana Stojičević, multimedijska umjetnica, Split


 

24. – 28. lipnja
Studio Galerije sv. Krševana / Galerija Matija u 9:00

KAZALIŠTE SJENA

Voditeljica: Ria Trdin, doc. art., Osijek
Asistentice: Lucija Ulić, Sara Baričević i Kristina Tokić, studentice, Osijek


 

24. – 28. lipnja
Ulica svetog Krševana u 9:00

ZIJEV, ZIJEV, ZIJEVAAALICEEE

Lutkarska radionica – animacija zijevalica
Voditeljice: Hana Schönfeld i Nina Vidan, studentice, Osijek


 

24. – 28. lipnja
Osnovna škola Fausta Vrančića u 9:00

EVO NAS, IZ BAJKI I DJEČJIH SNOVA

Radionica izrade lutaka
Voditeljica: Jagoda Sablić, književnica, ilustratorica i lutkarica, Šibenik
RADIONICA ZA ODGOJITELJE


 

26. – 28. lipnja
Dječji vrtić Brat Sunce u 9:00

LUTKA U PEDAGOGIJI

Lutkarsko-pedagoška radionica
Voditelj: izv. prof. Hrvoje Seršić, dr. art., Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku, Osijek
Asistent: Nenad Pavlović, umjetnički suradnik, Osijek

2_fzoeu_hr