Radionice 56. MDF-a Šibenik – Hrvatska

ZUJALICE

Dječja radijska radionca
Voditelji: Mladen Kušec, književnik i novinar, Zagreb; Maja Bukić Kulaš, prof. fonetike i talijanskog jezika
Dob: 10+
Broj polaznika: do 15
Trajanje radionice: 18.6.-2.7.
Mjesto: prostorije Hrvatskog novinarskog društva, ulica Božidara Petranovića (kod Castela) i prostorije Radio Šibenika


NOVINARSKA RADIONICA – NORA

Voditelj: Marko Podrug, novinar, Šibenik
Dob: 10+
Broj polaznika: do 15
Trajanje radionice: 18.6 – 2.7.
Mjesto: prostorije Hrvatskog novinarskog društva, ulica Božidara Petranovića (kod Castela)


PARLATINA

Govorna radionica
Voditelj: Tomislav Baran, spiker-mentor (HRT Zagreb), fonetičar i književnik
Dob: 7+
Broj polaznika: do 15
Trajanje radionice: 20.-25.6
Mjesto: Ulica Nove crkve
Vrijeme: 9 – 11 sati


FAUST VRANČIĆ – UPOZNAJMO HRVATSKU ZNANSTVENU BAŠTINU

Edukativno-likovna radionica
Voditeljice radionice: dr.sc. Marijana Borić, znanstvena suradnica u HAZU-u, matematičarka, fizičarka, filozofkinja i povjesničarka umjetnosti; Dijana Kočica, akademska slikarica-grafičarka
Dob: 7+
Broj polaznika: 20
Trajanje radionice: 20.-25.6
Mjesto: Trg Republike Hrvatske (ispred spomenika Jurju Dalmatincu) i Knjižnica
Vrijeme: 9 – 11 sati


RASPJEVANE ZIJEVALICE

Lutkarska radionica
Voditeljica: Maja Lučić Vuković, prof.lutkarstva na Umjetničkoj akademiji u Osijeku, redateljica
Asistentica: Katarina Arbanas, mag. glume, lutkarica i asistentica na Umjetničkoj akademiji u Osijeku
Dob: 7-12
Broj polaznika: 20
Trajanje radionice: 20.- 25.6.
Mjesto: Ulica don Krste Stošića
Vrijeme: 9 – 11 sati


OD PREDMETA DO ŽIVOG BIĆA

Lutkarska radionica
Voditeljica: Tamara Kučinović, viša asistentica na Umjetničkoj akademiji u Osijeku i redateljica, Osijek
Dob: 7-12
Broj polaznika: 15
Trajanje: 20.-25.6
Mjesto: ulica Horacija Fortezze
Vrijeme: 9 – 11 sati


ŠIBENSKI TOTEMI

Oblikovanje gigantskih dekorativnih lutaka
Voditeljica: Kruna Tarle, kazališna i likovna umjetnica i pedagog
Dob: 8+
Broj polaznika: 15
Trajanje radionice: 20.-25.6
Mjesto: ispred Studija galerije sv. Kršrevana (ulica J. Barakovića)
Vrijeme: 9 – 11 sati


VESELA CRTA

Radionica stripa za male i velike
Voditelji: Davor Šunk, grafički dizajner i ilustrator; Vanda Čižmek, ilustratorica, Zagreb
Dob: 9+
Broj polaznika: do 20
Mjesto: ispred Kneževe palače
Trajanje: 20.-25.6
Vrijeme: 9 – 11 sati


SLIKARSKA RADIONICA ZA NAJMLAĐE

Tema radionice: 950 godina od prvog spomena Šibenika: sveti Mihovil – zaštitnik grada
Voditeljice: Martina Vukšić, Mojca Šonc, Silvana Barić i Claudia Maria Vrbičić, odgojiteljice, Šibenik
Dob: 3+
Broj polaznika: 30
Trajanje radionice: 20.-25.6
Mjesto rada: Dobrić
Vrijeme: 9 – 11 sati


VJEŠTI U ZRAKU

Akrobatska radionica
Voditelji: Željko Hajsok i Melanie Munsch, cirkuski umjetnici, Split
Dob: 6+
Broj polaznika: 15
Trajanje radionice: 20.-25.6
Mjesto: perivoj Roberta Visianija
Vrijeme: 9 – 11 sati


PLESNA RADIONICA

Radionica suvremenog plesa
Voditeljica: Maja Laurić, učiteljica suvremenog plesa, Šibenik
Dob: 6 -10
Broj polaznika: 12
Trajanje: 20.-26.6
Mjesto: OŠ Juraj Dalmatinac
Vrijeme: 9 – 11 sati


PROCES IZRADE ANIMIRANOG FILMA

Multimedijalna radionica
Voditeljice: Vjera Vidov, glumica (Kazalište lutaka Zadar) i Lora Božanić, prvostupnica komunikologije, Zadar
Dob: 8-11
Broj polaznika: do 9
Trajanje: 20.-25.6
Mjesto: računalna radionica GK “Juraj Šižgorić”
Vrijeme: 9 – 11 sati


950° ZVUK GRADA

Glazbena radionica
Voditelj: Nenad Bach, glazbenik i kompozitor, New York
Asistent voditelja: Ante Prgin, glazbenik, Šibenik
Dob: 10+ ( 1ili 2 od 7 godina)
Broj polaznika: 15
Trajanje: 20.6 – 1.7.
Mjesto: Uskočka ulica (ispod volta)
Vrijeme: 9 – 11 sati


TAJANSTVENI ŠIBENIK

Likovna radionica
Voditelj: Charles Billich, umjetnik, Sydney
Asistentica: Antonija Modrušan, akademska slikarica-grafičarka, Šibenik
Dob: 10+
Broj polaznika: 15
Trajanje: 20.-25.6.
Mjesto: Galerija sv. Krševana
Vrijeme: 9 – 11 sati


VOLIM ŠIBENIK

Izrada šibenskih suvenira
Voditeljica: Vanda Čižmek, ilustratorica, Zagreb
Dob: 7+
Broj polaznika: 15
Trajanje: 27.6-2.7
Mjesto: Ulica sv. Krševana
Vrijeme: 9 – 11 sati


VELIKI I MALI SLIKARI

Lkovna radionica
Voditeljice: Snježana Osić-Sadžak, magistrica ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja; Sanja Carević, magistrica ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja, Zagreb
Dob: 4 -7
Broj polaznika: 15
Trajanje radionice: 27.6-2.7.
Mjesto: Dobrić
Vrijeme: 9 – 11 sati


ŠIBENSKI ZVUKOLIK

Glazbena radionica
Voditeljice: Lucija Stanojević, prof.violine, Zagreb; Marija Krnčević Rak, kustosica, etnologinja, Šibenik
Dob: 9-18
Broj polaznika: 30
Trajanje radionice: 27.6.-2.7.
Mjesto: Tvrđava sv. Mihovila
Vrijeme: 9 – 11 sati


MURAL

Likovna radionica
Voditelj: Patricio Aguero, slikar, lutkar, kostimograf i scenograf, Venezuela/Zagreb
Dob: 8+
Broj polaznika: 15
Trajanje: 27.6-2.7.
Mjesto: Trg Pavla Šubića I.
Vrijeme: 9 – 11 sati


RE-WEAVE

Tradicijsko umijeće pletenja košara i održivi razvoj
Voditeljica: Tihana Mikša Perković, likovna umjetnica, ilustratorica, tekstilna i modna dizajnerica
Dob: 12+
Broj polaznika: 10
Trajanje radionice: 27.6.-2.7
Mjesto: Stari pazar
Vrijeme: 9 – 11 sati


SJENA, SVJETLO

Dramska radionica-kazalište sjena
Voditelji: Nataša Jurić Stanković, prof. hrvatskog jezika i dramska pedagoginja; Antoni Paškov, profesor likovne kulture, Šibenik
Dob: 9+
Broj polaznika: 25
Trajanje radionice: 27.6.-2.7.
Mjesto: Galerija sv. Krševana
Vrijeme: 9 – 11 sati


OBITELJSKO RAZIGRAVANJE

Kreativna radionica za cijelu obitelj
Voditeljica: Svetlana Patafta, akademska glumica i umjetnička voditeljica Teatra Puna kuća, Zagreb
Dob: djeca od 2-10 godina, skupa s oba ili barem jednim roditeljem, ili nekim iz šire obitelji
Broj polaznika: 20
Trajanje radionice: 29.6.- 2.7.
Mjesto: OŠ Faust Vrančić
Vrijeme: 9 – 11 sati


RUĐEROV INTERAKTIVNI LABORATORIJ

Znanstveno-obrazovne radionice Instituta Ruđer Bošković
Voditelji radionice: Marijana Erk, dr.sc.kemije; Marko Košiček, dr.sc.kemije; Marija Matković, dr.sc.kemije, Ivo Crnolatac, dr.pharm.sci; Saša Ceci. dr.sc.fizike, Zagreb
Dob: 11+
Broj polaznika:80
Trajanje: 27.6.-1.7.
Mjesto: Medicinska škola Šibenik
Vrijeme: 9 – 11 sati


ZRAKOPLOVNA RADIONICA

Modelarsko-maketarska radionica
Voditelj: Leonardo Belović, dipl.ing.kemije, Čakovec
Asistent: Tomislav Belović, državni prvak u raketnom modelarstvu, Čakovec
Dob: 11+
Broj polaznika: 15
Trajanje: 27.6. -2.7.
Mjesto: Tehnička škola Šibenik
Vrijeme: 9 – 11 sati


EKOLOŠKA RADIONICA TRASTUS

Ekološka radionica španjolskog uličnog kazališta Katakrak
Voditelji: Peppe Canata i Sandra Sara
Dob: 9+
Broj polaznika: 20
Trajanje: 27.9
Mjesto: Tvrđava sv. Mihovila
Vrijeme: 9 – 11 sati


LUTKARSKA RADIONICA – KABARE PUPALA

Bilingualna radionica izrade lutaka na koncu uz izvođenje predstave na kraju
Voditelj: Thomas Herfort, Berlin
Dob: 9+
Broj polaznika: 20 (10 djece koji uče njemački)
Trajanje radionice: 27.6.-1.7
Mjesto: ispred Studija Galerije sv. Krševana (ulica J.Barakovića)
Vrijeme: 9 – 11 sati


POTRAGA ZA BLAGOM

Zabavno-edukativna radionica
Dob: 7+
Broj polaznika: 30
Trajanje: 17.6.-29.6
Mjesto: Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
Vrijeme: od 11:15


UHVATI RITAM – NAPRAVIMO BEND

Glazbena radionica
Organizator: Hrvatska glazbena unija
Voditelji: Joško Škarica, glazbenik, Šibenik i Zvonimir Bućević, glazbenik, Zagreb
Dob: 10 – 15
Broj polaznika: 8
Mjesto: Klub „Azimut“, Obala Palih Omladinaca 2
Trajanje: 29.6. -1.7.
Vrijeme: 10 – 12 sati


LITERARNE RADIONICE

INTERNET & NOVINARSTVO

Voditeljica: Kristina Kovačević- studentica, Stubičke Toplice
Dob: 10 -14 godina
Broj polaznika: 20
Trajanje: 27.6.- 1.7. 2016
Mjesto: Tehnička škola Šibenik (Ulica Ante Šupuka 31)
Vrijeme: 10 – 14 sati


KAKO SAM GRADOM TRAŽIO PRIČU

Voditelji: Ana Martina Bakić- dipl. ing. arhitekture i Miroslav Mićanović –književnik, Zagreb
Dob: 11-14 godina
Broj polaznika: 15
Trajanje: 27.6.- 1.7. 2016.
Mjesto: Obala palih omladinaca (travnjak ispod katedrale sv. Jakova);
Vrijeme: 10:00-12:00


PRIČE U BOJI

Voditeljica Ivana Pipal- mag. animiranog filma i novih medija i Ljerka Rebrović –odgojiteljica, Hrvatski Leskovac
Dob: 5-10 godina
Broj polaznika: 20
Trajanje: 27.6.- 1.7. 2016.
Mjesto: Obala palih omladinaca/ Travnjak ispod katedrale Sv. Jakova
Vrijeme: 10:00-12:00


FILMSKE RADIONICE

RADIONICA ANIMIRANOG FILMA, TEHNIKA CRTANJA NA TABLETU

Tema: “950 godina Šibenika”
Voditelji: Vjekoslav Živković, dipl. animator, Škola crtanog filma ”Dubrava” Zagreb
Ingrid Neuhold, animatorica, voditeljicapostprodukcijeanimiranihfilmova
Dob: 10+
Broj polaznika: 12
Trajanje: 20.-29.6.
Mjesto: OŠ FaustVrančić
Vrijeme: 10 – 13 sati


MEĐUNARODNA RADIONICA ANIMIRANOG FILMA, TEHNIKA STOP ANIMACIJE

Tema: “950 godina Šibenika”
Voditelji: Honza Prihoda i Karolina Pojarova, Animanie, Plzen / Republika Češka
Dob: 10+
Broj polaznika: 15
Mjesto: OŠ Faust Vrančić
Trajanje: 21.-29.6
Vrijeme: 10 – 13 sati


MEĐUNARODNA ARDIONICA ANIMIRANOG FILMA, TEHNIKA STOP ANIMACIJE

Tema: “950 godina Šibenika”
Voditelji: Andrea Martignoni i Roberto Paganelli, Associazione culturale OTTOmani,Bologna, Italija
Dob: 10+
Broj polaznika: 15
Trajanje: 20.-29.6
Mjesto: OŠ Faust Vrančić
Vrijeme: 10 – 13 sati


RADIONICA ANIMIRANOG FILMA, TEHNIKA CRTANJA NA PAPIRU

Tema: “950 godina Šibenika”
Voditeljica: Sandra Malenica, animatorica (VANIMA Varaždin)
Dob: 10+
Broj polaznika: 15
Trajanje: 20.-29.6.
Mjesto: OŠ Juraj Dalmatinac
Vrijeme: 10-13 sati


RADIONICA TV REPORTAŽE

Tema: “950 godina Šibenika”
Voditeljica: Ivana Rupić, prof., Šibenik
Dob: 10+
Broj polaznika: 15
Trajanje: 20.-29.6
Mjesto: OŠ JurajDalmatinac
Vrijeme: 10-13 sati


RADIONICA IGRANOG FILMA

Tema: “950 godina Šibenika”
Voditelj: Bruno Bahunek, diplomirani snimatelj i redatelj filmova, Zagreb
Dob: 10+
Broj polaznika: 15
Trajanje: 20.-29.6.
Mjesto: OŠ Juraj Dalmatinac
Vrijeme: 10- 13 sati